DYNEEMASAKKELI T-LUKOLLA BL 840 KG

34 

Ota yhteyttä, jos tarvitset apua tuotteen valinnassa joko info@sailtech.fi tai soita 09 6824950 (ma-pe klo 8.30-16.30). Autamme mielellämme!

H3414

  • Ilmainen toimitus yli 50 euron tilauksiin!
Tuotetunnus (SKU): H3414 Osastot: , , Avainsanat tuotteelle , ,

Kuvaus

Dyneema T-Close -pehmeä sakkeli on kevyt, vahva ja käytännöllinen ratkaisu köysien ja purjevarusteiden kiinnityksiin. T-Close-liitin soveltuu erinomaisesti käytettäväksi esimerkiksi skuutteihin, nostimiin, isopurjeen tai etupurjeen kiinnityksiin sekä erilaisiin nostoihin ja siirtoihin.

Sakkeli on nopea asentaa, se ei vahingoita kansipintoja ja pysyy luotettavasti paikoillaan myös kovassa käytössä. Lisäsuojattu Dyneema-punos tarjoaa erinomaisen UV-suojan ja kulutuskestävyyden.

Kevyt rakenne, poikkeuksellinen lujuus ja turvallinen käyttö tekevät T-Close-pehmeästä sakkelista varman valinnan merellä tapahtuvaan käsittelyyn ja manööverointiin.

Paino 4 g

Murtolujuus 480 kg

Köyden Ø  6/8 mm

Pituus 4 cm

English

Dyneema soft shackle with T-Close This T-close connector is ideal between two elements: sheets, halyards, mainsail planks, headsails, hoists, etc. It’s lightweight, quick to install and won’t damage your decks. The added Dyneema sheath provides superior UV protection and abrasion resistance. Its strength and safety make it a reliable choice for maneuvering at sea.

Weight 4 g

Breaking load 480 kg

Rope Ø 6/8 mm

Length 4 cm